top of page

Конференція Молодіжного Європарламену

Всесвітній день миру!

Євроклубівці разом зі своїм керівником Горбенко Валентиною Миколаївною підготували та провели заходи в рамках Міжнародного дня миру.

IMG_7658аа.JPG
IMG_7650ааа.JPG
IMG_7682вв.JPG
IMG_7674бб.JPG

Євроклубівці в дії!

У євроклубівців 2018-2019 навчальний рік розпочався активно. Вони представляли школу у  міському квесті  "Чи знаєш ти своє місто " . Як це було - на фото.

IMG-c4793e54b7bb139007354967ad50db64-V.j
IMG-7c8ee065ea46f81f5274875320a7b974-V.j
IMG-00719b6951eaaf40f5b5366e9107a6b6-V.j
IMG-c14b42f9f2eb2f8b1e1f3dbbdc5eec27-V.j
IMG-cacb8d811ec39e42966521f764bc66cd-V.j
IMG-d1cb4d3dee529b924fa69c368c945711-V.j
IMG-d7b34b4572cbbaca9ceda9633d8bfaf8-V.j
IMG-a4c7cec5e80306e12a76d60604d5e777-V.j

 Здійснили "навколосвітню" подорож за один день! 

Останній навчальний день у школі виявився різнобарвним та надзвичайно цікавим! Адже підсумовуали роботу в  проекті "Навколо світу за один день". І хоч назву проект має таку собі "швидку", його  реалізація, насправді, тривала не один день. Кожен клас обирав собі країну, яку ретельно вивчав упродовж кількох місяців. Це і адміністративний устрій та географічне розташування,  й клімат, флора і фауна, це й історія країни та видатні історичні постаті, це науковці та їхні відкриття світового значення, врешті решт це звичаї та культурна спадщина. Знайомилися й з тим, чим живе країна сьогодні і що можна побачити цікавого, відвідавши її. Сьогодні ж класні кімнати перетворилися на міні-держави, де учні предствили створені ними віртуальні подорожі  обраними країнами. Яскравого колориту додали елементи національного декору в класах, національні костюми та страви. Сьогодні коридорами школи прогулювалися "гості" з Німеччини, Грузії, Японії, Італії, Білорусі, Туреччини, Іспанії та інших країн, а усі бажаючі здійснити навколосвітню подорож не потребували візи й вільно перетинали кордони бажаної країни. Отже, навчання буває не тільки за партою!
IMG_0469.jpg
IMG_0499.jpg
IMG_0487.jpg
IMG_0495.jpg

Навчання долає кордони

Учора учні 5-11 класів презентували результати ІІ етапу проекту "Навколо світу за один день". Усі класи, що є учасниками проекту, представили цікаві факти про "свої" країни. Діти  продовжують активно досліджувати обрані ними країни світу. Підготовлені виступи дозволили поринути у загадковий  світ різноманітних держав, дізнатися чимало нового, таємничого й загадкового.   Найзмістовнішими були презентації 6-А (Німеччина), 10-Ф (Грузія), 7-Б (Іспанія), 8-А (Греція), 5-А класи (Болгарія).  Реалізація проекту триває. 

З 23 лютого по 02 березня 2018 року відбуватиметься визначення альтернативного переможця у конкурсі відеороликів “Five Fascinating Places of мy City”». Від нашої школи у конкурсі бере участь відеоролик учениці 6-В класу Глотової Анни-Аліни (учитель англійської мови – Бобир Жанна Миколаївна). Прохання до усіх, хто любить рідне місто та свою школу, проголосувати, щоб підтримати нашу ученицю та продемонструвати єдність шкільної родини. Голосування відбуватиметься за посиланням: https://sites.google.com/view/5places

Щоб мати змогу проголосувати увійдіть (авторизуйтесь) в мережі Google (Gmail) під власним обліковим записом.Голосувати дозволяється лише один раз!!!

Конкурс відео від Представництва ЄС в Україні

З 10 січня 2018 року відкривається прийом відеоробіт для участі у четвертому щорічному Конкурсі відео від Представництва ЄС. Найкращі відеоролики зможуть отримати цінні призи.

У фокусі цьогорічного конкурсу - теми європейської освіти та співпраці між Україною та ЄС. Наприклад:

•     Чи є різниця між європейською та українською освітою?

•     Як це - навчатися українцю в Європі?

•  Як українські школи та університети стають ближчими до європейських стандартів?

•      Якою буде українська та європейська освіта через 20 років?

•      Як рух України до ЄС вже зараз змінює твоє місто?

Відео може бути соціальною рекламою, репортажем, влогом, музичним кліпом тощо. Ніяких обмежень щодо формату та стилю.

Роботи приймаються від як від професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів.

Усі конкурсанти отримають дипломи та сувеніри від Представництва ЄС в Україні, а автори трьох найкращих робіт у кожній з категорій - грошові призи до 12 тис. грн.

Для участі в конкурсі відео мають: відповідати зазначеній тематиці, бути оригінальними і не включати об’єкти чужої інтелектуальної власності та тривати не довше 3-х хвилин.

Прийом робіт триватиме до 15 липня. Переможців обиратимуть члени журі, серед яких гендиректор «Артхаус Трафік» Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу» Оксана Панасівська, засновник PIN-production Юрій Панін та радник відділу преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова.

Протягом серпня переможці будуть оголошені на сайті проекту www.euroquiz.org.ua.

Детальну інформацію можна знайти на сторінці конкурсу http://euroquiz.org.ua/video-contest

Чи могли б ви здійснити подорож навколосвіту за один день? А ми спробуємо це зробити. Новий дослідницький, навчально-виховний проект шкільного Євроклубу  "За один день навколо світу" стартував у школі. Ідею реалізації цього проекту активно підхоапили учні 5- 11 класів. Взявши участь у проекті, кожен з вас може дізнатися багато нового, здійснити віртуальні подорожі до будь-якої країни світу. Реалізація проекту вимагає пошуку та підбору інформації про  ту чи іншу країну.  Так, «подорожуючи», учні активно здобувають знання з географії, іноземних мов, біології, літератури, музики, економіки, технологій. Перший етап наразі презентовано: кожен клас обрав собі країну, яку буде до травня вивчати в усіх напрямках у буквальному розумінні цього слова. Результатом цього проекту стане один день, у ході якого кожен навчальний кабінет у школі перетвориться територіально на одну з країн світу з її системою оствіти, звичаями, традиціями, видатними особами та ін. Маємо надію, що під час участі у проекті, комусь захочеться вивчати якусь екзотичну мову, здійснити подорож, майже на край світу, задуматись над тим, чому на планеті утворились такі казкові куточки, що дивують, заворожують і водночас ваблять до себе.​​​​​

У школі стартував новий проект

Дозвілля євроклубівців

Члени шкільного євроклубу "Linking Hearts"  разом зі своїм керівником Горбенко Валентиною Миколаївною здійнили тур вихідного дня та побували у  місті Одесі. Вони відвідали історичні місця  колоритної Одеси, прогулялися старовинними вулицями: Дерибасівською, Пушкінською, Рішельєвською і Ланжеронівською; познайомилися з шедевром архітектури та зодчества – Театром опери та балету, а також з історичними будівлями, в яких сьогодні розташовані Аархеологічний і Морський музеї; побували у одеьких катакомбах,  а також  пройшлися затишним Приморським бульваром, де розташована міська Дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам’ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, що є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря. Така екскурсія залишила по собі чимало яскравих вражень та позитивних емоцій!

Сьогодні День європейських мов

Now more and more people speak at least one foreign language. This trend dates back from past centuries, because even then it was fashionable insert French or now forgotten colourful Latin word into own talk. For years, as September 26 the world celebrates The Day of European Languages. Being a part of the civilized world, we should also follow this example. Do you know? The European Day of Languages is celebrated annually on 26 September. It is a Europe-wide celebration of language and culture involving 47 countries. It is an initiative organized by the Council of Europe. The first European Day of Languages was held in the European Year of Languages in 2001. 

It's a celebration of all languages, not just European ones. It's brilliant fun! Learning other peoples' languages is a way of helping us to understand each other better and overcome our cultural differences.

Вже не перший рік, як 26 вересня весь світ відзначає День європейських мов. В давнину говорили:«Знати багато мов – означає мати багато ключів до одного замку». Як ви гадаєте, які двері можна відкрити за допомогою цих ключів? Ви праві, це двері дружби і взаєморозуміння! Друзі! Вивчайте іноземні мови! Європейський День мов покликаний нагадати всім народам про те, що спілкування – це наше багатство. А знання іноземних мов – це можливість відкрити для себе новий світ, нову культуру, краще зрозуміти один одного! «Скільки ти знаєш мов, стільки разів ти людина!».  Не обмежуйте себе, не лінуйтеся вчити мови, щоб не закривати для себе нові сторони життя, не збіднювати себе, знаходити нових друзів і вільно спілкуватися. «Єдність у різноманітті» - це девіз Європейського Союзу. Девіз означає те, що завдяки ЄС мешканці європейських країн поєднуються у співпраці заради миру і добробуту, а численні культури, традиції та мови держав Європи є безцінним активом цього континенту.
Ранок у школі розпочався святом відкриття  Дня європейських мов, де усі присутні отримали флаєри з інформацією про історію виникнення свята.  У рамках відзначення European Day of Languages у школі діє виставка "Про європейські мови", free territory "Цікаве єврочитання", учні школи взяли участь у акції, створивши Дерево європейських мов.

У Черкасах замайорів прапор ЄС

День Європи у школі

11 травня прапор Європи замайорів поруч із Державним Прапором України та Черкащинибіля обласної державної адміністрації. Церемонія підняття стягів відбулася  з нагоди затвердження Радою Європейського Союзу законодавчої пропозиції про скасування короткострокових віз для громадян України. Уже 17 травня у Страсбурзі буде підписано відповідний законодавчий акт. Далі рішення опублікують в Офіційному журналі Союзу – і за двадцять днів потому воно набуде чинності. Дещо раніше було піднято прапор України. Честь підняти державний стяг було надано  учневі нашої школи Попову Максиму та учениці Першої міської гімназії Орел Єлизаветі.  

Минулої п'ятниці у школі відзначили День Європи. Серед проведених заходів у цей день - виставка виробів та фото "Символи Європейських міст", музично-літературне вітання "Ми у Європі". Також проведена вікторина до дня Європи, бібліотекарі підготували оригінальну тематичну виставку книг. А найцікавіший і найсмачніший захід - конкурс страв європейської кухні. Дякуємо усім, хто приєднався до проведення свята, та найактивнішим учасникам 5-А, 6-Б, 7-Б, 10-Ф, 11-А, 9-А, 9-Б, 9-В, 7-А, 11-Ф, 5-Б, 7-В, 8-А, 6-В класів

Європейський День боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні - запорука успішної боротьби з цією проблемою.
Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Пару років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації».
Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни - члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.
Країни, що ратифікували Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми» вдосконалюють систему надання допомоги потерпілим за коштами державних структур, процедури розгляду судових справ, координують діяльність силових відомств у сфері протидії торгівлі людьми з боку відповідних державних установ.
Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

IV Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць»

 До уваги учнів 8-11 класів! Проронуємо взяти участь у конкурсі! Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016 року, спільно з Посольством Литовської Республіки в Україні, у вересні 2016 року – березні 2017 року буде проведено IV Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць». Основними завданнями Конкурсу є: розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни; формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини, високих соціальних, культурних, освітніх стандартів; підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки серед молодих учасників. 
Роботи учасників Конкурсу в строк до 20 січня 2017 року надсилаються на електронну адресу: yaevropeets@ukr.net.  Підсумки завершального етапу Конкурсу підводяться у березні 2017 року. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт, за можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну у 2017 році.  
За додатковою інформацією та консультаціями щодо написання робіт звертайтеся до своїх учителів української мови та літератури.

До Європейського дня мов

Щороку 26 вересня відзначається Європейський день мов. Мета Європейського дня мов – привернути увагу людей до мов, якими розмовляють у Європі, поширювати культурне та лінгвістичне різноманіття та заохочувати до вивчення мов протягом усього життя. День Європейських мов  не просто нагадує про те, що існує багато мов, але й ще спонукає  вивчати їх. Знати як мінімум ще одну мову –  це не просто норма для сучасного світу, але й необхідність . В рамках відзначення цього дня у  школі відбулося свято  «Парад Європейських Мов», під час якого була проведена мовна вікторина,  КВК. Учні розгадували ребуси та кросворди, співали і  танцювали.   Наприкінці свята кожен учень обвів на кольоровому  папері свою руку в знак об’єднання націй та людей, а всі разом, учителі  та учні,  склали дружнє коло.

Євроквест

Минулі вихідні дні виявилися насиченими на загальноміські заходи. В рамках відзначення Дня Європи та за ініціативи учнвської міжпарламентської асамблеї  в суботу проводився  квест "Європа-гра" для учнів 6-х класів.  У грі взяли участь  учні 6-Б класу нашої школи разом зі своїм класним керівником Горбенко Валентиною Миколаївною, яка очолює і шкільний "Євроклуб".  Змагаючись, діти демонстрували свої знання про Європу та у підсумку отримали хороший настрій, позитивні емоції, диплом переможця у номінації "Найдружніші" та піцу у подарунок.  

17 травня в школі розпочались дні Європи

В рамках тематичного тижня, організованого нашими євроклубівцями під керівництвом Горбенко В.М. , була проведена радіогазета «День Європи в Україні», в якій розповіли про те, що з 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. Під час проведеної вікторини «Чи знаєш ти Європу» учні розповідали про історію інтеграції європейських країн, шляхи об’єднання України з європейським союзом та останні успіхи наших школярів у співпраці з європейськими друзями з м. Бидгощ та Костянтинів Лодзький. У шкільній виставці «Якою я бачу Європу» учні поділились своїми малюнками, плакатами. Були проведені тематичні виховні години  «Європейський вимір». В цікавому «Євролото" взяли участь учні 7 та 8 класів. А сьогодні учні 5 та 6 класів малювали чудові малюнки на асфальті. Взагалі в Україні свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС. Ми розділяємо такі цінності. Тому школярі активно долучались до всіх заходів, організованих в рамках тижня.

Акція „Посміхаймося з Європою“

1 квітня у Черкасах о офіційним візитом побували працівники Представництва Європейського Союзу  в Україні. У рамках візиту відбулася зустріч з представниками міської та обласної влади, керівниками Євроклубів Черкащини та молоддю. У торгово-розважальному центрі „Хрещатик-Сіті“  пройшла інформаційно-розважальна акція „Посміхаємося з Європою“. Присутні мали змогу перевірити свої знання про Європейський Союз під час вікторини з шаржами, карикатурами та призами від Представництва ЄС в Україні. Команда нашого Євроклубу була найбільшою. Під час вікторини учасники шкільного Євроклубу перевірили себе та отримали велику кількість призів. Наші учні виконали пісню „Україна – це ми!“ і веселий, запальний танець, які всім дуже сподобалися. Зі свята усі йшли задоволені та веселі.

Конференція Молодіжного Європарламену

1-3 квітня 2016 року у Черкасах вперше відбудеться триденна молодіжна конференція Європейського молодіжного парламенту.

Близько 100 представників активної молоді Черкас та країн Європи візьмуть участь у роботі моделі Європейського парламенту на регіональній сесії ЄМП-Україна. Під час сесії учасники відчують себе справжніми парламентарями: дебатуватимуть на теми політик Євросоюзу та України і висунуть свої власні пропозиції щодо розв’язання європейських та глобальних проблем сучасності.

Команда досвідчених модераторів парламентських комітетів з Боснії та Герцеговини, Німеччини, Грузії, Туреччини та України під керівництвом президента сесії  Ольги Швець допомагатиме молодим черкащанам в  ознайомленні з діяльністю Європейського парламенту та розробці  комплексних рішень проблем сучасної Європи діловою англійською мовою. 

Сесія почнеться 1 квітня о 11:00. У перший день на делегатів чекатиме тимбілдинг, під час  якого учасники познайомляться з діяльністю організації «Європейський молодіжний парламент – Україна» та учасниками свого комітету. 2 квітня кожен з п'яти комітетів працюватиме над написаннім резолюцій, яку будуть представлені у неділю 3 квітня. Дебати відбудуться під час генеральної асамблеї  у актовій залі Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації і розпочнуться о 10-00. Молодіжний Європарламент також завітає до Луцька, Сум та Одеси.
Для того, щоб взяти участь у регіональних сесіях ЄМП-Україна у Черкасах учасники мають заповнити аплікаційну форму за цим посиланням:http://goo.gl/forms/ZKzU3kMN8n 
Дедлайн на подачу аплікаційних форм 15 березня 2016.

Представництво Євросоюзу в Україні запрошує до участі в онлайн-вікторині

     Протягом місяця, з 2 лютого по 2 березня 2016 року, триває Всеукраїнська онлайн-  вікторина від Представництва Європейського Союзу в Україні. Учасники можуть перевірити свої знання про ЄС та історію Європи.

На учасників чекають 20 запитань від найкращих знавців Європи.

Для участі у вікторині треба зареєструватися на сайті  і пройти два тури онлайн-вікторини, відповідаючи на 10 запитань у кожному.

Учасники вікторини мають змогу:

  • поглибити свої знання про Європу та Європейський Союз;

  • дізнатися неочікувані факти про ЄС та поділитися ними з друзями через соціальні мережі;

  • отримати призи та електронний Сертифікат про участь від Представництва ЄС в Україні.

Детальна  інформація  на  сайті Euroquiz.    По додаткову інформацію  звертайтеся  за  телефоном  (044) 4257709,            (044) 5928669, e-mail ask@euroquiz.org.ua .

Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні.

http://pedpresa.ua/148725-predstavnytstvo-yevrosoyuzu-v-ukrayini-zaproshuye-do-uchasti-v-onlajn-viktoryni.html

Модель ООН-2019. Черкаси

Міська дипломатична  молодіжна гра  "Модель ООН - 2019" відбулася минулої суботи. Модель ООН - освітня рольова гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. ЇЇ учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні питань, які стоять на порядку денному в ООН. За рахунок імітації діяльності ООН, на прикладі роботи різних органів організації, учасники дізнаються про проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення. Участь у цьогорічній грі взяли представники Євроклубу нашої школи. Вони представляли Португалію, працювали в усіх комітетах  та забезпечували роботу преси. Цього року гру приймала Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17. Дипломатичний бал, за традицією, відбувся у приміщенні Черкаського художнього музею. Варто зазанчити, що започаткували проведення цієї гри у нашому місті лідери ДГО "ЮНІКС" нашої школи у 2013 році.  

IMG_1745.jpg
IMG_1750.jpg
52977672_1538331179634519_15022541127360
52651786_1538332836301020_79615934565544

Наші Євроклубіці долучилися до традиційного Балу королеви Першої міської гімназії, який відбувся 23 квітня у приміщенні Черкаського художнього музею. Присутні мали можливість зануритися в атмосферу свята, захоплення, величі та грації. Протягом балу відбулося голосування за королеву ПМГ-2019. Євроклубіці привітали господарів свята із урочистим дійством.

viber_image_2019-04-25-14.27.43.jpg
bottom of page